TOMASZ KUBA KWACZYNSKI / JOGIN, INSTRUKTOR REKREACJI RUCHOWEJ I HATHA YOGI

Jestem sobą. Jestem joginem, członkiem Yoga in Daily Life International, instruktorem rekreacji ruchowej i hatha yogi, zwolennikiem vinyasy funkcjonalnej i propagatorem aktywnej medytacji, oraz uważności, zwanej ostatnimi czasy ‘mindfulness’.

Jestem masażystą i wielkim zwolennikiem dotyku i kontaktu fizycznego.

Jestem wiceprezesem Stowarzyszenia Pozytywna Przestrzeń.

Jestem byłym biathlonistą i obecnym triathlonistą, dla którego ruch jest podstawą zdrowia i fizycznego i psychicznego.

Jestem wegetarianinem i aktywistą na rzecz zdrowego trybu życia nierozerwalnie połączonego ze zrównoważonym rozwojem.

Jestem również magistrem inżynierii lądowej.

Ktoś powiedział, że jestem człowiekiem renesansu, ktoś inny, że renesansową duszą. Więc coś w tym musi być.

Doświadczenie zawodowe obejmują szerokie spektrum działania. Od kilkunastu lat udzielam się jako inżynier, buduję wieżowce, szkoły, drogi, mosty, wiadukty i linie kolejowe współpracując 
z takimi firmami jak SKANSKA, Dom Development czy S+B Gruppe, jednak coraz więcej energii angażuję w to co ma według mnie o wiele większy sens, czyli w człowieka, więc... 

...od lat 8 zajmuję się jogą i prowadzę zajęcia współpracując z Fundacją Feminoteka, z Fundacją Trzecie Miejsce, z Muzeum Warszawy, ze Stowarzyszeniem Warszawska Kooperatywa Spożywcza oraz ze Stowarzyszeniem PZU Sport Team i to daje mi prawdziwą satysfakcję.

W tym przypadku termin „joga” obejmuje, w zależności od potrzeb praktykującego, ścieżkę samorealizacji, medytację i/lub intensywny trening funkcjonalny, więc fizyczny. Jednak dopiero połączenia ciała, oddechu i umysłu pozwala ujrzeć wszystko w nowym świetle, doświadczyć siebie, bezpośrednio odczuć otaczającą nas rzeczywistość.

Ważne jest dla mnie uśmiech, naturalność i harmonia z samym sobą. Ważne jest dla mnie wysłuchanie drugiego człowieka. Ważne jest dla mnie pokazanie innym możliwości zmiany, alternatywy dla utartych dróg, a nie tylko mówienie o nich. Ważne jest dla mnie doświadczenie, nie tylko kanciasta wiedza.


Kreatywnością jest dla mnie ciągły dialog ze wszechświatem. Odpowiadanie na kolejne wyzwania życia bez oglądania się za siebie i kurczowego trzymania tego, co znane. I jednoczesne otwieranie się na nieznane. Odkrywanie tajemnicy, która nie może być odkryta.

POZYTYWNA PRZESTRZEŃ

YOGA Nation