IMG_4065.JPG

ZYGMUNTOWIACY.

ZYGMUNTOWIACY - ŚPIEWANA TRADYCJA ZIEMI ŁÓDZKIEJ W SIECI

Stworzyliśmy koncept i wspólnie z Fundacją Edukacyjną "Siłaczka" oraz Stowarzyszeniem Pracownia Filmowa "Cotopaxi" zrealizowaliśmy projekt, w ramach którego nagranych zostało 12 piosenek z repertuaru ludowego zespołu "Zygmuntowiacy". Powstał film dokumentalny o członkach zespołu, ich pasji do muzyki ludowej oraz o ich planach na przyszłość. Przygotowaliśmy także film VR z kulis powstawania projektu. Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

https://www.facebook.com/Zygmuntowiacy

31235037_423548971555091_404999026417598

STREET ART WORKSHOP.

WARSZTAT STREET ARTOWY W RAMACH PROJEKTU MOST

W ramach projektu artysta streetartowy Niebieski Robi Kreski we współpracy z trenerką Yestem poprowadzili warsztaty Street-Artowe w ramach projektu MOST. Młodzież podzielona na podzespoły w pierwszej fazie warsztatu tworzyła własne wizualizacje hasła "młodość, młodzież". Następnie wszyscy razem wypracowywali połączenie poszczególnych wizji w całość. Ostatnim krokiem było osadzenie wizji w Warszawie. 

MULTIMEDIA WORKSHOP.

WARSZTAT FILMOWO-MONTAŻOWY.

W ramach projektu MOST odbyły się warsztaty MULTIMEDIALNE. 
Uczestnicy realizowali swoje filmy podglądając działania twórców Street-Artowych.

Z połączenia sił dwóch grup powstało 6 krótkich filmów. Do zobaczenia wkrótce ;)
Warsztaty poprowadziła Ania Brzezińska-Czerska, razem z Pawłem Szczutowskim

z TV Młodzieżowa. 
Wsparcie rzwojowe zapewniła trenerka Yestem - Agata Lamparska. Yesteśmy partnerem projektu, którego organizatorem jest Fundacja Atalaya. Projekt dofinansowany został przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

KAJAK COACHING.

CEL GRUPOWY, CZYLI EKSPERYMENT ROZWOJOWY NA WODZIE.

W ostatnią niedzielę odbyły się kolejne warsztaty z filaru Sport, czyli Kajak Coaching. Poprowadzili je Marcin i Ania z Fundacji Promocji i Rekreacji KIM.
Uczestnicy mieli możliwość doświadczenia współpracy przy pływaniu w tzw: "dwójkach" oraz pracy indywidualnej - pływając w "jedynkach".

Ważna była technika, synchronizacja i refleks.

http://fundacjakim.pl

 

NEON

WORKSHOP.

TWORZENIE ŚWIETLNYCH OBRAZÓW W DK KADR.

Dziękujemy DK KADR za zaproszenie do przeprowadzenia 2 x NEON WORKSHOP. Uczestnikom gratulujemy kreatywności i talentu w opanowaniu niełatwej sztuki haftowania wężem ledowym. To była czysta przyjemnośc obserwować i wspierać proces twórczy oraz realizację pomysłów. Ciekawym rozwiązaniem byłoby zrobić za jakiś czas wystawę wszystkich dzieł powstałych w trakcie warsztatów.

http://www.dkkadr.waw.pl

EMO LIDER.

JAK ROZPOZNAĆ SWÓJ STYL LIDERSKI I TWÓRCZO KORZYSTAĆ Z TEJ WIEDZY.

Stworzyliśmy autorską koncepcję projektu i specjalnie dla niego powstały scenariusze wszystkich warsztatów, w tym także Emo Lidera. Jest to dla nas powód do radości i dumy. Warsztaty "Emolider" - pozwoliły uczestnikom przyjrzeć się własnemu stylowi liderskiemu i emocjom jakie się wiążą z przywództwem.
Było emocjonująco, energetycznie i twórczo. Uczestnicy warsztatów nazywali emocje, szukali lidera w sobie, a na koniec kreowali pomysły jak sprawić, żeby Warszawa była jeszcze ciekawszym i inspirującym twórczo miejscem.
Warsztaty odbyły się w siedzibie Fundacji Atalaya - organizatora projektu MOST - którego jesteśmy partnerem startegicznym i koncepcyjno-wykonawczym. Projekt MOST jest współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

DSCN4324.JPG

ROBOTY

KORONKOWE.

RĘKODZIEŁO W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM

Odbywa się właśnie druga edycja projektu współrealizowanego przez nas razem z Fundacją Edukacyjną SIŁACZKA. Warsztaty koronkarskie prowadzone są przez mistrzynię koronkarstwa Marię Cieniak, pochodzącą z Koluszek. Projekt został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura tradycyjna i ludowa.

https://www.facebook.com/roboty.koronkowe

 

TAPE ART_1.jpg

TAPE ART

W DK KADR.

WARSZTATY Z WYKORZYSTANIEM TECHNIKI TAPE ARTU

Ten warsztat to nasz autorski pomysł na trening wyobraźni. Uczestnicy użyli do stworzenia swoich wizytówek - kolorowych taśm klejących. Okazało się, że to niepozorne narzędzie daje ogromne możliwości ekspresji. Co widać na załączonym zdjęciu. 

IMPRO.

WSPÓŁPRACA W IMPROWIZACJI ZWANEJ ŻYCIEM.

W Restauracji MIEJSCE odbyły się warsztaty IMPRO. Trener Piotr Barański z zaprzyjaźnionego Teatru Improwizowanego "Bez Klepki" wprowadził Uczestników w tajniki improwizacji. Po łyku wiedzy zaczęły się ćwiczenia, gry, zabawy. Było otwieranie się na współpracę, akceptowanie swoich i cudzych błędów, radość z niespodziewanych zwrotów akcji. 
Niesłychanie miło było dostać na koniec warsztatów info zwrotne: "to było najfajniejsze popołudnie w tym roku", "czuję radość", "cieszę się, że tu byłem", "mam dużo energii".

https://www.facebook.com/BezKlepki/

https://miejsce.to

POLSKA

AKCJA

HUMANITARNA.

WARSZTATY Z KOMUNIKACJI ORAZ COACHING DYREKTORÓW PAH

​Pierwszy warsztat dotyczący komunikacji dla pracowników Polskiej Akcji Humanitarnej rozpoczął serię naszych warsztatów dla tej organizacji. Równolegle prowadzone są coachingi dla: Dyrektor Komunikacji, Dyrektor Finansowej oraz Dyrektor Misji Humanitarnych. Pracowałyśmy z liderami nad pogłębianiem ich umiejetności menadżerskich, efektywniejszym zarządzaniem czasem oraz skuteczniejszym delegowaniem zadań.

 

http://www.pah.org.pl/

MEDTRONIC.

MEDTRONIC.

ART_WORKSHOP DLA FIRMY MEDTRONIC

W czerwcu na międzynarodowej konferencji firmy Medtronic przygotowaliśmy warsztaty artystyczno-rozwojowe dla ponad 500 pracowników z 9 krajów. Warsztaty prowadzone były po angielsku. Towarzyszyła nam duża energia, zaangażowanie i dobra zabawa. Uczestnicy podzieleni byli na 9 zespołów, w których najpierw przeprowadziliśmy sesje brainstormingowe, po czym przystąpiliśmy do kreatywnego i twórczego działania.

SKANSKA PROPERTY POLAND.

EMPOWER THE CREATIVE SESSION FACILITATORS

UNIWERSYTET DZIECI.

Prezentujemy projekt "train creative trainer", zrealizowany dla facilitatorów innowacji w firmie Skanska Property Poland. Zaproszenie zostali Championi Innowacji z Polski, Węgier, Czech i Rumunii. Warsztaty trwały dwa dni. Uczestnicy poznali nowe narzędzia oraz mieli możliwość użycia ich w praktyce. Inspirowali siebie nawzajem wnosząc na "pokład" mnóstwo kreatywnej energii. Ale przede wszystkim doskonalili swój warsztat trenerski. To oni właśnie będą odpowiedzialni za stymulowanie kreatywnego fermentu w swoich krajach, co oznacza "reżyserowanie" procesem powstawania innowacji w SKANSKA. 

http://www.skanska.pl

JAK DOSTRZEGAĆ I POKONYWAĆ OPÓR

Na Konferencji dotyczącej rozwoju kompetencji społecznych uczniów - YESTEM poprowadziło warsztat "Jak dostrzegać i pokonywać opór". Organizatorem Konferencji był Uniwersytet Dzieci. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

KLUB TWÓRCÓW REKLAMY.

TRANSFUZJA - CZYLI ŚWIEŻA KREW POTRZEBNA OD ZARAZ

W ramach projektu SEE&SAY, organizowanego przez Klub Twórców Reklamy, przeprowadziłyśmy warsztat dla adeptów tego programu. Uczestnicy warsztatu to osoby, które rozpoczynają swoją karierę w reklamie. Mają zapał, pomysły i ogromnie dużo energii. Na taką nową dawkę “świeżej krwi” czeka wiele agencji reklamowych. Sam fakt, że jest się “nowym” jest ogromnym plusem. Młodzi są odważni, nie boją się ryzyka. Są zaangażowani, żądni sukcesów. Dużo z siebie dają. To wiąże się jednak także ze stresem związanym ze sprostaniem oczekiwaniom. Zarówno firmy jak i swoim własnym. Wejście w nowe środowisko to także wyzwanie - zaadaptowania się i bycia zaakceptowanym.

W czasie warsztatu zastanowialiśmy się co pomaga w efektywnym zarządzaniu energią. Tak, żeby była równowaga między dawaniem”, a “braniem”. Jak dobrze się tam poczuć, ale też jak nie zatracić własnego ja w nowej rzeczywistości. Przyglądaliśmy się jaką wartość Ci NOWI wnoszą do agencji reklamowej i jaka wartość może być stworzona z połączenie doświadczenia agencji i ich nowego spojrzenia.

Po warsztacie jesteśmy zainspirowane i pełne podziwu. Uczestnicy są świadomi siebie, swoich zasobów i potrzeb. Wiedzą ile są warci i czego chcą.

sar.org.pl

DENTSU

AEGIS

NETWORK.

NOWE HORYZONTY KARIERY, CZYLI PRZEBUDZENIE MOCY

W trakcie całodniowego projektu, w którym wzięło udział kilkuset pracowników Dentsu Aegis Network Polska zapoznawaliśmy ich z nowym, wprowadzanym właśnie systemem HRowym. Połączyliśmy kreatywną zabawę z narzędziami coachingowo-szkoleniowymi - dzieki czemu udało nam sie zaangażować i zaciekawić ludzi rozwiązaniem, które na ogół kojarzy się z czymś zagrażającym. Podziękowania dla Oli, Agaty, Pawła (Posterscope) i za ich odwagę i zaangażowanie w projekt. 

 

https://www.dentsuaegisnetwork.pl

IMG_4308.JPG

PROJEKT

ROK '89

PROJEKT ROK '89 

​We współpracy z Fundacją Edukacyjną SIŁACZKA stworzyliśmy koncept, scenariusz oraz zrealizowałyśmy projekt edukacyjno-artystyczny dla młodzieży warszawskich szkół. W projekcie wzięły udział 3 szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z różnych dzielnic Warszawy.

Część uczestników miała za zadanie przygotować konferencję na temat wydarzeń

z roku 1989. Równolegle inne klasy realizowały w ramach warsztatów artystycznych (tape-artowych) - wizualizację czterech najważniejszych wydarzeń z tamtego roku.

W efekcie warsztatów powstała plenerowa wystawa prezentowana na przełomie 2019

i 2020 roku na terenie Praskiego Centrum KONESER. Wystawa dostępna była dla wszystkich odwiedzających.

 

 

https://www.facebook.com/ROK-1989

ACADEMY

OF HASTEN.

COACHING PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Przeprowadziliśmy warsztaty coachingowe dla uczestników programu "TRENUJ Z MISTRZAMI", zorganizowanego przez Academy of Hasten. W tej, V już edycji bohaterem spotkania był Olimpijczyk, Mistrz Świata i Europy: Paweł Korzeniowski. Cykl Trenuj z Mistrzami łączy w sobie idee sportowej rywalizacji fair – play, budowania mentalności mistrzów wśród dzieci oraz przekazanie wiedzy i doświadczenia młodym pływakom.  Tematem naszego warsztatu było zintegrowanie uczestników, praca nad pokonaniem stresu i szukanie odpowiedzi na pytanie: jak osiągnąć wymarzony cel. Pracowali także rodzice i trenerzy. To było wyjątkowe doświadczenie, które pokazało nam jak ważne jest wsparcie dla rozpoczynających swoją karierę młodych zawodników. Co może im dać uświadomienie sobie celów, do których się dąży, pokonywanie lęków i obaw oraz obłaskawianie stresu. My z tego doświadczenia wynosimy większą swobodę w prowadzeniu dużych warsztatów. Warsztatów, które obserwowane są przez uważną widownię - rodziców, którzy także mieli swoje zadania. Zebrałyśmy doświadczenie pracy ze sportowcami. W pewnym sensie wracamy do źródeł - to ze sportu wyszła przecież idea coachingu. 

 

https://www.facebook.com/academyofhasten

STOWARZYSZENIE

NOWE

HORYZONTY.

YESTEM DLA WOLONTARIUSZY MFF T-MOBILE NOWE HORYZONTY

W czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty zrealizowaliśmy cykl 4 warsztatów. Creative off-road, Kim jestem, O zasobach i talentach, Z kreatywnego wykorzystania mediów społecznościowych.

http://www.nowehoryzonty.pl/