MAREK ŁUŻYŃSKI

Zmiana jest dla mnie przede wszystkim podejmowaniem nowych wyzwań i rozwojem osobistym. Nie stoję wtedy w miejscu, daję sobie szansę na poznanie świata, który jest fascynujący.
Największą dla mnie zmianę spowodował festiwal Nowe Horyzonty, który odkryłem 5 lat temu. Urzekł mnie i pochłonął od pierwszej chwili. Żałuję, że wcześniej nie miałem pojęcia o jego istnieniu, że uczestniczyłem dopiero w 11 edycji. Dzięki temu wydarzeniu przekonałem się, że można robić coś zupełnie innego, coś co robi się nie tylko z obowiązku, ale przede wszystkimz chęci, co daje ogromną satysfakcję. Przykładem może być koordynacja wolontariatu - wcześniej nie miałem pojęcia, że coś takiego istnieje, a teraz już po raz drugi miałem przyjemność bezpośrednio tym się zajmować. Zmieniło to moje postrzeganie świata, priorytety i podejście do innych ludzi.
Wszystkie zmiany w moim życiu mogę porównać do marszu, w którym każdy, nawet niewłaściwy krok pozwala mi zdobywać doświadczenie, które poszerza moje horyzonty. Dzięki temu czuje się wolny, szczęśliwy i spełniam marzenia.

http://www.nowehoryzonty.pl/

Wróć do TWÓRCZA ZMIANA