AGNIESZKA MURAK / FOTOGRAF

Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie.

Dyplom obroniłam na wydziale fotografii w pracownie Miloty Havránkovej. Mieszkam i pracuję w Warszawie. Praca komercyjna spycha mnie od lat w stronę portretu ale to, co przyciąga moje oko i serce to fotografia dokumentalna. Pozostaję z nadzieją, że będzie ona wciąż ważna dla ludzi i w jakiejkolwiek nowej czy klasycznej formie będzie nam opowiadać świat w którym żyjemy. 

Doświadczenie zawodowe. Przez pierwsze lata po za kończeniu studiów pracowałam jako grafik komputerowy, kolejno w dwóch agencjach E-Poin i K2. Często łączyłam pracę grafika i fotografa aż do 2005 kiedy założyłam własne studio fotograficzne Metka, odeszłam z etatu i pozostałam tylko z aparatem fotograficznym w dłoniach :)

 

W ciągu kilka lat działalności miałam przyjemność pracować dla wielu klientów – bezpośrednio jak i na zlecenie agencji reklamowych, PR’owych i interaktywnych. 
Trudno byłoby ich wszystkich wymienić tutaj, jest ich zbyt wielu, ale mogę wspomnieć o ulubionych - agencjach takich jak Gong czy Ars Thanea i K2, bankach: Noble Bank, Open Financ,
Idea Bank,czy markach takich jak Martuni, BMW, Ikea, Polsat, Era Biznes, Shell, BoboVita itd.

W projektach warsztatowo-coachingowych pracowałam:
Nie pracowałam, wszystko przede mną :)

Ważne jest dla mnie harmonia i życzliwość między ludźmi.

O kreatywności, mogę mówić kiedy widzimy świat inaczej, niż sami się tego po sobie spodziewamy :)